Egipt: otwarto katedrę 21 koptyjskich męczenników

Do tak szybkiego otwarcia miejsca kultu przyczynił się egipski rząd finansując pracę grupy inżynierów wojskowych.

Dwudziestu jeden młodych Koptów zamordowanych w Libii przez islamistów po trzech latach oczekiwania spocznie w nowym, specjalne dla nich wybudowanym kościele. Świątynia została niedawno poświecona, przyjmując wezwanie „Katedry Męczenników za Wiarę”.

Kościół zbudowano w wioseczce Al Ur w Górnym Egipcie około 250 km na południe od Kairu. Stamtąd bowiem pochodziła większość zamordowanych. Ich szczątki przechodzą jeszcze proces identyfikacji poprzez badania DNA. Potem zostaną wystawione jako relikwie.

Do tak szybkiego otwarcia miejsca kultu przyczynił się egipski rząd finansując pracę grupy inżynierów wojskowych. Świątynia jest dwupiętrowa. Pierwsze posiada salę gdzie będą spoczywać męczennicy, przystrojona według koptyjskiej tradycji w aksamitne płótna. Drugie piętro zajmie kaplica. W katedrze sprawowane są już codzienne liturgie.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie... Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.