Koszalin: Ekumenizm jest drogą nawrócenia

Przedstawiciele różnych wyznań chrześcijańskich uczestniczyli w nabożeństwie ekumenicznym, któremu w parafii greckokatolickiej pw. Zaśnięcia Najświętszej Bogurodzicy w Koszalinie, przewodniczył bp-senior Ignacy Jeż. Było ono jednym z punktów Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

W nabożeństwie uczestniczyli m.in. ks. Mikołaj Lewczuk- proboszcz parafii prawosławnej w Koszalinie, ks. Artur Hajduczko - proboszcz parafii ewangelicko-metodystycznej w Koszalinie, pastor Adam Ciućka - proboszcz zboru Kościoła Zielonoświątkowego w Świdwinie oraz ks. Stanisław Błądek -proboszcz parafii cywilno- wojskowej pw. Św. Marcina w Koszalinie.

Bp Jeż podkreślił, że "droga ekumenizmu jest drogą nawrócenia, zarówno pojedynczych osób, jak i wspólnot". Dodał, że inne spojrzenie, ocena, próba zrozumienia drugiego człowieka, czasem wymaga z naszej strony nawrócenia, czyli zmiany dotychczasowego sądu, wydanego z góry wyroku, że on jest taki i dlatego nie mogę z nim żyć razem. "Rozbicie chrześcijaństwa na różne wyznania, szczególnie na misjach, jest zgorszeniem, bo ludzie tego nie rozumieją. Dlatego prosimy przez ten tydzień modlitw, byśmy byli jedno" - tłumaczył. Zdaniem biskupa to, że jesteśmy inaczej wychowani, czy wyrośliśmy w innym środowisku, bądź używamy innego języka, albo mamy inną liturgię w swoich świątyniach, nie jest istotne, bo wszyscy jesteśmy wyznawcami jednego Chrystusa.

W spotkaniu ekumenicznym uczestniczyło prawie 90 osób różnego wyznania. 25 stycznia, na zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, nabożeństwu ekumenicznemu przewodniczył będzie bp koszalińsko-kołobrzeski Kazimierz Nycz w parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Darłowie.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama