Ekumeniczne Święto Biblii po raz szósty

Już po raz szósty w Poznaniu odbędzie się Ekumeniczne Święto Biblii, czyli rozpoczynający się 4 listopada kilkudniowy cykl modlitw oraz dyskusji i imprez kulturalnych poświęconych Pismu Świętemu z udziałem przedstawicieli różnych Kościołów chrześcijańskich.

"Ekumenizm jest konsekwencją bycia chrześcijaninem. Dlatego wspólne pochylenie się różnych wyznań nad Biblią traktujemy jako znak czasu" - mówił 25 października dziennikarzom ks. Tomasz Siuda, współprzewodniczący ze strony Kościoła rzymskokatolickiego Poznańskiej Grupy Ekumenicznej, która każdego roku w listopadzie organizuje obchody Święta Biblii w stolicy Wielkopolski.

Głównym punktem przedsięwzięcia będzie nabożeństwo ekumeniczne w bazylice archikatedralnej, które poprowadzą wspólnie metropolita poznański abp Stanisław Gądecki i bp Mieczysław Czajko z Kościoła Zielonoświątkowego. Obaj hierarchowie wygłoszą kazania.

W ramach Święta Biblii odbędzie się również dyskusja panelowa z działem osób świeckich i duchownych, reprezentujących różne Kościoły. Uczestnicy dyskusji będą próbowali odpowiedzieć na pytanie: "Ekspansja Jezusa - zagrożenie czy szansa?".

Podczas tegorocznych obchodów Święta Biblii na Placu Wolności w centrum miasta stał będzie specjalny autobus, nazywany Bibliobusem. Będzie można w nim obejrzeć wystawę o Biblii, film o Ziemi Świętej, a także zapoznać się z różnymi przekładami Pisma Świętego oraz porozmawiać z biblistami.

Powstała w 2001 r. Poznańska Grupa Ekumeniczna zrzesza duchownych sześciu Kościołów: prawosławnego, rzymskokatolickiego, ewangelicko-metodystycznego, ewangelicko-augsburskiego, polskokatolickiego i zielonoświątkowego. Członkowie grupy spotykają się raz w miesiącu, by zastanawiać się wspólnie nad prowadzeniem dialogu ekumenicznego w Wielkopolsce.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama