Bytom: wspólna modlitwa katolików i ewangelików

O jedność chrześcijan modlono się 19 stycznia w kaplicy ewangelicko-augsburskiej w Bytomiu. Na wspólnym nabożeństwie spotkali się katolicy i ewangelicy. W dniach 18-25 stycznia obchodzony jest Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Uczestniczący w modlitwie biskup pomocniczy diecezji gliwickiej Gerard Kusz podkreślił, dobrą współpracę księży katolickich z duchownymi protestanckimi. – Bardzo ważna jest wzajemna wymiana zdań, kontaktów, jakie mają nasi księża z pastorami ewangelickimi – powiedział bp Kusz. Jego zdaniem, to wzajemne poszanowanie jest tym, na czym buduje się wiara. Pierwszoplanowe są zawsze więzi osobowe i wtedy można dążyć do jedności i budować tę jedność nie zatracając różnorodności.

Także ewangelicy wyrażali swą radość z coraz większego zbliżenia z katolikami. Ks. Krzysztof Krawczyński, pracujący w bytomskiej parafii ewangelicko-augsburskiej, zwrócił uwagę na wyznanie wiary, które znów było wspólnie wypowiedziane przez katolików i ewangelików. - Wspaniałe jest to, że jesteśmy w stanie stanąć razem obok siebie i powiedzieć „Wierzę w jeden święty powszechny i apostolski Kościół”. Jeśli w to wierzymy, to myślę, że jesteśmy na dobrej drodze. A jak daleko do celu? To chyba tylko jeden Pan Bóg wie – przyznał pastor.

Wspólne nabożeństwa w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan odbywają się także w innych miastach diecezji gliwickiej, m.in. w Gliwicach i Zabrzu, gdzie istnieją ewangelickie parafie.

W sumie na terenie diecezji gliwickiej mieszka około 2,5 tys. ewangelików.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama