Afrykański król przyjął prawosławny chrzest

Król afrykańskiego szczepu Jean Gervais Tshiffi Zaé – „król królów” ludu Krou na Wybrzeżu Kości Słoniowej - przyjął chrzest w prawosławnej republice mnichów na Świętej Górze Athos. Na chrzcie otrzymał imię Dawid i jego świętym patronem jest odtąd biblijny król.

Ceremonia chrztu odbyła się w klasztorze Koutloumousiou, nad którym opiekę sprawują prawosławni misjonarze Afryki.

Nowo ochrzczony wyznawca prawosławia jest członkiem Organizacji Jedności Afrykańskiej (OAU) i sekretarzem generalnym „Forum tradycyjnych królów i książąt szczepów Afryki”. W ostatnich latach często pełnił rolę mediatora w wojnach domowych na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Orthodox Church African King from Ivory Coast receives Orthodoxy at Mount Athos

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie... Pobieranie...
 • Gość
  17.07.2018 15:31
  Naprawdę potrzeba dwuminutowego filmu na YouTube dla pokazania dosłownie czterech zdjęć?
 • Memo
  17.07.2018 17:13
  Bądźmy precyzyjni: przyjął chrześcijański chrzest! Nie ma chrztu prawosławnego, katolickiego czy protestanckiego - za dużo nas, chrześcijan, ta prawda kosztowała, żeby tak lekko ją traktować.
 • Savonarola
  17.07.2018 21:57
  Afrykanski krol przyjal chrzest SWIADOMIE!!! Przyjal chrzest i byla to jego wola. W sposob swiadomy stal sie chrzesciajninem i zostal zanurzony w smierc i zmartwychwstanie Jezusa. Witamy w chrzescijanskiej rodzinie.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.