Katastrofa ekologiczna pokazuje pychę człowieka

Katastrofa ekologiczna do jakiej doszło w Zatoce Meksykańskiej pokazuje jak bardzo człowiek postawił się na miejscu Stwórcy – napisał patriarcha Konstantynopola Bartłomiej I w oświadczeniu opublikowanym w Stambule. W dokumencie tym honorowy zwierzchnik prawosławia wyraża nadzieję, że plama ropy wydobywającej się ze zniszczonej wybuchem platformy wiertniczej zostanie zastopowana.

W oświadczeniu prawosławny hierarcha zapewnia o swojej modlitwie, szczególnie za ludzi, którzy żyją z połowu ryb w Zatoce Meksykańskiej.

Patriarcha przypomniał, że w przypadku huraganu Katrina chodziło o katastrofę naturalną, obecnie mamy do czynienia z dramatem, którego ewidentnym sprawcą jest człowiek. „Kto szkodzi środowisku naturalnemu grzeszy przeciwko Bogu“ – podkreśla Bartłomiej I. Jego zdaniem na otwartym morzu nie powinno powstawać więcej platform wiertniczych wydobywających ropę naftową, tak długo, jak nie będą wyeliminowane wszystkie negatywne skutki jakie mogą one wywierać na środowisko naturalne.

Ze względu na swe zaangażowanie w ochronę środowiska naturalnego Bartłomiej I nazywany jest „zielonym patriarchą” .

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.