Papież do uczestników Ekumenicznego Zjazdu Kościołów Niemiec

„Czy Kościół jest rzeczywiście miejscem nadziei?”. Pytanie to stawia Papież w przesłaniu na drugi Ekumeniczny Zjazd Kościołów Niemiec, odbywający się od 12 do 16 maja w Monachium pod hasłem: ,,Abyście mieli nadzieję”.

Benedykt XVI zwraca uwagę na stale napływające w ostatnich miesiącach wiadomości, które zdają się zaciemniać nadzieję. Nawiązując do ewangelicznej przypowieści o dobrym ziarnie i chwastach, pisze: „Są chwasty również pośrodku Kościoła i pomiędzy tymi, których Bóg w szczególny sposób powołał do swej służby. Jednak światło Boże nie zagasło. Dobrej pszenicy nie zagłuszyło ziarno zasiane przez Złego”. Ojciec Święty zachęca niemieckich katolików i ewangelików, by dostrzegali w Kościele dobro. Dzięki Bogu nie brak w nim ludzi, którzy poprzez wiarę osiągnęli dojrzałe człowieczeństwo. Papież przypomina, że Słowo Boże oczyszcza nas i wskazuje drogę wiary. Bóg daje nam nadzieję i musimy zapytać, co z nią zrobiliśmy. Czy pozwalamy się formować Słowu Bożemu? Ile jest chwastów w nas samych? Ponadto Benedykt XVI podkreśla, że głównym przedmiotem chrześcijańskiej nadziei jest życie wieczne, o którym niestety dziś za mało się mówi.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.