Papież o kryzysie w Nikaragui i współczesnych męczennikach

Ojciec Święty zapewnił o swej modlitwie w intencji prowadzonego w Nikaragui dialogu pokojowego, który ma rozwiązać poważny kryzys społeczno-polityczny, jaki dotknął ten kraj. Przypomniał też o obchodzonym dziś w Kościele Dniu Modlitwy i Pamięci o Misjonarzach Męczennikach.

Franciszek mówił o tym na zakończenie południowego spotkania z wiernymi na „Anioł Pański”.

Papież przypomniał też postać beatyfikowanego wczoraj w Hiszpanii bł. Mariana Mullerata i Soldevila, ojca rodziny, lekarza i męczennika. Zauważył, że swym życiem i męczeństwem dał on świadectwo o prymacie miłości i przebaczenia. Franciszek modlił się, by nowy błogosławiony „pomagał nam kroczyć drogami miłości i braterstwa, pomimo trudności i cierpień”. Ojciec Święty przypomniał też o współczesnych męczennikach.

“W 2018 r. na całym świecie wielu biskupów, kapłanów, zakonnic i wiernych świeckich doznało przemocy. Zabito czterdziestu misjonarzy, prawie dwukrotnie więcej niż rok wcześniej – mówił Ojciec Święty. – Pamięć o tej współczesnej Kalwarii braci i sióstr prześladowanych lub zabijanych z powodu swej wiary w Jezusa, jest dla całego Kościoła obowiązkiem wdzięczności, ale także bodźcem do dawania mężnego świadectwa o naszej wierze i nadziei w Tym, który na krzyżu swą miłością na zawsze zwyciężył nienawiść i przemoc.”

«« | « | 1 | » | »»