Pierwsze konwersje anglikanów

Pierwsza grupa anglikanów z Wielkiej Brytanii wystosowała do Stolicy Apostolskiej oficjalną prośbę o przyjęcie do Kościoła katolickiego na zasadach podanych przez Benedykta XVI w konstytucji apostolskiej "Anglicanorum coetibus".

Autorami listu są członkowie brytyjskiej gałęzi międzynarodowej organizacji o nazwie Tradycjonalistyczny Kościół Anglikański.

W ubiegłą niedzielę 16 maja jej zwierzchnik bp David Moyer wystosował w tej sprawie list do Kongregacji Nauki Wiary. Prosi w nim o utworzenie dla nich ordynariatu w Wielkiej Brytanii i o zgodę na powołanie tymczasowej rady, mającej wskazać papieżowi trzech kandydatów na przyszłego zwierzchnika ordynariatu.

Konstytucję „Anglicanorum coetibus” ogłoszono 4 listopada ub.r. w Watykanie. Zezwala ona na tworzenie ordynariatów personalnych dla tych anglikanów, którzy chcą wstąpić w pełną wspólnotę z Kościołem katolickim oraz zawiera szczegółowe przepisy i wskazówki, jak to należy robić i jak będą one działały w praktyce. Dokument ten pojawił się w związku z poważnymi podziałami w Światowej Wspólnocie Anglikańskiej, wywołanymi dopuszczeniem kobiet do urzędu duchownego, łącznie z biskupstwem, oraz wyświęcaniem na duchownych homoseksualistów i błogosławieniem związków między osobami tej samej płci.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.