Chrześcijanie dla niepodległości Pakistanu

W połączeniu z Dniem Niepodległości Pakistanu, Narodowa Komisja ds. Dialogu Międzyreligijnego i Ekumenizmu zorganizowała konferencję dla młodzieży pod hasłem „Jesteśmy jedno”. Głównym motywem spotkania było oddanie hołdu niemuzułmańskim bohaterom odznaczającym się w utworzeniu tego niepodległego państwa.

Wydarzeniu przewodniczył abp Sebastian Francis Shaw, ordynariusz Lahauru. Wzięło w nim udział wielu uczniów szkół oraz studentów, którzy zaprezentowali narodowe pieśni upamiętniające bohaterów niepodległościowych Pakistanu. Podczas wystąpień wielu pracowników uniwersyteckich wybrzmiała rola chrześcijańskich polityków, którzy oddali decydujące głosy za utworzeniem suwerennego państwa. Wspomniano też rolę indyjskich chrześcijan stojących ramię w ramię z ojcem narodu pakistańskiego, jakim był Muhammad Ali Jinnah.

Arcybiskup Lahauru zaapelował do młodych ludzi, aby byli aktywni i akceptowali pozytywne wartości, jakie płyną z religii. Niezależnie od różnic jakie nas dzielą musimy postępować na drodze harmonii i solidarności – mówił hierarcha. Abp Shaw zachęcił studentów, którzy – jak powiedział – niedługo mogą stać się liderami politycznymi i społecznymi, do umiłowania pokoju i budowania go, tak aby przyszłe pokolenia mogły żyć w spokoju i równowadze.

Ceremonię zakończyła modlitwa o pokój słowami św. Franciszka z Asyżu. Proszono szczególnie o pokój w Pakistanie i w Kaszmirze, którego autonomia i stabilizacja stoi ostatnio pod znakiem zapytania.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.