Anglikański arcybiskup: Odejdźcie z Kościoła

Prośbę tę skierował do zwolenników uznania związków jednopłciowych za małżeństwa.

Anglikański arcybiskup Sydney Glenn Davies powiedział zwolennikom małżeństw jednopłciowych, że powinni raczej opuścić Kościół, niż „zdradzić słowo Boże”. Podkreślił, że Kościół musi skupić się na „ewangelizacji Australii”, zamiast ulegać „nieustannemu naciskowi na zmianę doktryny,a by zadowolić pożądliwości i przyjemności świata”. Odniósł się on do decyzji o błogosławieniu związków jednopłciowych w diecezji Wangaratta. Sprawą tą zajmuje się obecnie kościelny trybunał apelacyjny.

Przemawiając 14 października podczas obrad synodu diecezji Sydney jej zwierzchnik przestrzegł, że Kościół „wkroczył w zdradliwe wody”. - Boję się o trwałość Anglikańskiego Kościoła Australii - stwierdził abp Davies, tłumacząc, że decyzje w sprawie małżeństw jednopłciowych mogą potencjalnie „złamać nasze braterstwo i osłabić naszą wspólnotę”.

Jego zdaniem „jeśli ludzie chcą zmienić doktrynę Kościoła, powinni założyć nowy Kościół albo przejść do Kościoła bardziej odpowiadającego ich poglądom, a nie burzyć Kościół anglikański przez porzucenie jasnego nauczania Pisma Świętego”. - Proszę, odjedźcie od nas - powiedział arcybiskup Sydney.

Zaznaczył, że błogosławienie jednopłciowych związków jest „zdradą słowa Bożego”. Przyznał jednocześnie, że to nauczanie na temat małżeństwa „nie jest popularne w Australii”, a obecnie jest także sprzeczne z tamtejszym prawem. Jednak „Boży zamysł wobec małżeństwa się nie zmienił”. - Nie możemy błogosławić małżeństw jednopłciowych z tego prostego powodu, że nie możemy błogosławić grzechu - stwierdził abp Davies.

W przyszłym roku Synod Generalny Kościoła Anglikańskiego w Australii zbierze się na specjalnej sesji poświęconej problemowi małżeństw jednopłciowych. Zdaniem arcybiskupa Sydney synod powinien zająć jednoznaczne stanowisko w tej kwestii, zgodne z nauczaniem Biblii o świętości małżeństwa będącego związkiem mężczyzny i kobiety.

«« | « | 1 | » | »»
 • Gość
  16.10.2019 08:19
  Można mówić jasno i kulturalnie? Bez "tęczowych zaraz" i porównywania do nazistów i komunistów? Bez pełnych nienawiści epitetów i szczucia? Bez politycznych wycieczek?
 • al
  16.10.2019 12:51
  Można, abp Jędraszewski mówił o ideologii, która jest jak zaraza, bo rozchodzi się po kraju. My, ludzie wiary naszego Kościoła katolickiego myślę, że w większości, mamy szacunek do ludzi o orientacji homoseksualnej, natomiast protestujemy przeciwko temu, co wyrabiają grupy jeżdżące z miasta do miasta, ludzie agresywni, mężczyźni z powypychanymi biustami, wymalowami jak kobiety. Nie chcemy takich akcji, które są poniżające także dla osób homoseksualnych, ośmieszające ich. Kulturalne osoby homoseksualne są temu przeciwne, wstydzą się za tych ludzi, właśnie za tę zarazę, która próbuje rozprzestrzenić się po całej Polsce.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.