Anglikański arcybiskup: Odejdźcie z Kościoła

Prośbę tę skierował do zwolenników uznania związków jednopłciowych za małżeństwa.

Anglikański arcybiskup Sydney Glenn Davies powiedział zwolennikom małżeństw jednopłciowych, że powinni raczej opuścić Kościół, niż „zdradzić słowo Boże”. Podkreślił, że Kościół musi skupić się na „ewangelizacji Australii”, zamiast ulegać „nieustannemu naciskowi na zmianę doktryny,a by zadowolić pożądliwości i przyjemności świata”. Odniósł się on do decyzji o błogosławieniu związków jednopłciowych w diecezji Wangaratta. Sprawą tą zajmuje się obecnie kościelny trybunał apelacyjny.

Przemawiając 14 października podczas obrad synodu diecezji Sydney jej zwierzchnik przestrzegł, że Kościół „wkroczył w zdradliwe wody”. - Boję się o trwałość Anglikańskiego Kościoła Australii - stwierdził abp Davies, tłumacząc, że decyzje w sprawie małżeństw jednopłciowych mogą potencjalnie „złamać nasze braterstwo i osłabić naszą wspólnotę”.

Jego zdaniem „jeśli ludzie chcą zmienić doktrynę Kościoła, powinni założyć nowy Kościół albo przejść do Kościoła bardziej odpowiadającego ich poglądom, a nie burzyć Kościół anglikański przez porzucenie jasnego nauczania Pisma Świętego”. - Proszę, odjedźcie od nas - powiedział arcybiskup Sydney.

Zaznaczył, że błogosławienie jednopłciowych związków jest „zdradą słowa Bożego”. Przyznał jednocześnie, że to nauczanie na temat małżeństwa „nie jest popularne w Australii”, a obecnie jest także sprzeczne z tamtejszym prawem. Jednak „Boży zamysł wobec małżeństwa się nie zmienił”. - Nie możemy błogosławić małżeństw jednopłciowych z tego prostego powodu, że nie możemy błogosławić grzechu - stwierdził abp Davies.

W przyszłym roku Synod Generalny Kościoła Anglikańskiego w Australii zbierze się na specjalnej sesji poświęconej problemowi małżeństw jednopłciowych. Zdaniem arcybiskupa Sydney synod powinien zająć jednoznaczne stanowisko w tej kwestii, zgodne z nauczaniem Biblii o świętości małżeństwa będącego związkiem mężczyzny i kobiety.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama