Grecja: Śledztwo w sprawie sprzedaży gruntu przez Kościół prawosławny

W Grecji wszczęto śledztwo w sprawie sprzedaży przez Kościół prawosławny wartościowego terenu na wybrzeżu w pobliżu Aten - poinformował w środę dziennik "Ta Nea". Podobny skandal wstrząsnął krajem dwa lata temu.

Jak pisze "Ta Nea", w zeszłym roku Cerkiew sprzedała położony nad brzegiem morza grunt o powierzchni 4 tys. metrów kwadratowych. Teren znajdujący się w mieście Vouliagmeni, 20 km na południe od Aten, kupił za 14 mln euro radny miejski.

Następnego dnia ziemia została odsprzedana za 15,5 mln euro trzem spółkom zarejestrowanym w rajach podatkowych. Prokuratura w Atenach wszczęła śledztwo w sprawie transakcji.

W 2008 roku konserwatywnym rządem Grecji wstrząsnął podobny skandal. Na jaw wyszło wtedy, że dochodziło do podejrzanych wymian gruntów między państwem a klasztorem Vatopedi na Athos, na północy kraju. W wyniku skandalu zdymisjonowani zostali dwaj ministrowie i kilku oficjeli.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.