O. Hamel złu przeciwstawiał dobro

Siłom zła przeciwstawiał dobro, które czynił i które nosił w swoim sercu. Tak, zamordowanego przez dwóch islamskich ekstremistów o. Jacquesa Hamela wspomina jego siostra Roseline. 26 lutego tego roku minie czwarta rocznica jego męczeńskiej śmierci.

Roseline Hamel stara się świadczyć o życiu zamordowanego brata, spotyka się z uczniami w szkołach, aby przypominać jego pełne dobroci życie, dalekie od nienawiści i odwetu. Nosi ze sobą jego krzyżyk, który ofiarowała mu z okazji 50. lecia kapłaństwa.

Siostra zamordowanego francuskiego kapłana przypomniała, że rozpoczął się jego proces beatyfikacyjny. Jego część diecezjalna już się zakończyła i akta sprawy zostały przekazane do Rzymu. Przesłuchano wiele osób, które go znały.

Roseline Hamel zapewniła, że nigdy nie czuła nienawiści do tych, którzy dopuścili się tej zbrodni. Spotkała się nawet z matką jednego z zabójców i razem dały świadectwo pojednania i pokoju.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.