Ofiary zamachów domagają się sprawiedliwości

Arcybiskup Kolombo po raz kolejny zażądał opublikowania rządowego raportu w sprawie ataków terrorystycznych, które miały miejsce na Sri Lance w Niedzielę Wielkanocną w 2019 r. W zamachach na kościoły i trzy luksusowe hotele zginęło wówczas 279 osób, a 500 zostało rannych. Do ataków przyznała się lokalna grupa islamskich ekstremistów.

W oświadczeniu wydanym kilka dni temu kard. Malcolm Ranjith zaznaczył, że nie jest zadowolony ani ze sposobu w jaki prowadzone było dochodzenie, ani z postawy organów ścigania. „Nasz naród nie może dłużej tolerować takiego lekceważenia. Jeśli komisja prezydencka i rząd nie zajmą się w końcu tą sprawą, zwrócę się do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w Hadze” – zapowiedział purpurat.

Raport końcowy komisji prezydenckiej, powołanej przez byłego prezydenta Maithripalę Sirisenę w 2019 roku, składający się z 472 stron i 215 załączników, został przekazany prezydentowi Gotabayi Rajapaksie 1 lutego i wkrótce zostanie omówiony podczas posiedzenia rządu – zapowiedział minister ds. mediów i informacji Sri Lanki.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama