Burkina Faso: 15 zabitych w atakach, m.in. podczas chrztu

Niezidentyfikowani napastnicy zabili 15 osób cywilnych i jednego żołnierza w dwóch atakach na wieś na północy Burkina Faso - podały w środę lokalne władze. Do napaści doszło m.in. w czasie ceremonii chrztu.

Do zdarzenia doszło we wsi Adżarara w prowincji Oudalan, niedaleko granicy z Mali. Władze regionu oświadczyły, że na razie nie wiedzą, kto stoi za tym atakiem, ale podkreślają, że grupy islamistyczne kontrolują duże połacie tego obszaru.

To kolejne tego typu ataki w tym miesiącu. 14 maja we wsi Wassakore zginęły trzy osoby, kilka dni wcześniej napastnicy także zabili trzy osoby. W niedzielę podczas ataku w gminie Pissila na północy kraju zginęło dziewięć osób, w tym trzech członków cywilnego personelu pomocniczego wojska, biorących udział w walce przeciwko dżihadystom.

Burkina Faso i inne kraje Sahelu od lat zmagają się z atakami grup dżihadystycznych mających związki z Al-Kaidą i Państwem Islamskim. Mimo międzynarodowych misji antyterrorystycznych z udziałem żołnierzy m.in. Francji i USA stan bezpieczeństwa w regionie nie uległ poprawie.

«« | « | 1 | » | »»