Rosja: wizyta cypryjskiego hierarchy

Zwierzchnik cypryjskiego prawosławia abp Chryzostom II przebywał z wizytą w Moskwie. Patriarcha Cyryl wraz ze swym cypryjskim gościem odprawili wspólną liturgię w kremlowskim soborze Zaśnięcia Matki Bożej, po której do dziennikarzy zwrócił się zwierzchnik rosyjskiego prawosławia.

„Stanowisko rosyjskiego prawosławia pozostaje niezmienne. Cypr według nas jest jednym państwem. Należy użyć wszelkich sił, żeby odbudować zaufanie dwóch wspólnot, atmosferę, w której ludzie żyli przez stulecia” – powiedział patriarcha moskiewski.

Żal patriarchy wywołuje fakt, że społeczność międzynarodowa nie potrafi sprostać temu zadaniu odbudowy zaufania na Cyprze. Zwierzchnik rosyjskiego prawosławia zapewnił o modlitwie za sprawę „odbudowania sprawiedliwości, jedności i niepodzielności Cypru, żeby dwie wspólnoty, grecka i turecka, żyły w pokoju, jednomyślności, posiadając dobre stosunki i zachowując własne tradycje kulturowe i religijne”.

 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.