Order Newskiego dla Miedwiediewa

Prezydent Rosji, Dmitri Miedwiediew otrzymał z rąk prawosławnego patriarchy Moskwy Cyryla I Order Aleksandra Newskiego. Zwierzchnik Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego wręczył to wysokie odznaczenie 3 lutego na Kremlu „za zasługi w utrzymaniu tradycji duchowej i kulturalnej”, poinformował Patriarchat Moskiewski.

Patriarcha podziękował prezydentowi w sposób szczególny za rozpoczęcie w roku 2009 w trybie eksperymentalnym nauki religii w szkołach oraz za rozbudowę duszpasterstwa wojskowego.

Ceremonia odbyła się w czasie spotkania głowy państwa z uczestnikami obradującego w Moskwie synodu biskupów Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego. Miedwiediew z uznaniem podkreślał przede wszystkim przekazywanie przez Kościół prawosławny wartości oraz jego zaangażowanie społeczne.

Rosyjski Kościół Prawosławny jest „największą i najbardziej wpływową instytucją publiczną w nowoczesnej Rosji”, stwierdził Miedwiediew. Jednocześnie prosił, aby w dalszym ciągu występować „w interesie pokoju między narodami i religiami”.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.