Order Newskiego dla Miedwiediewa

Prezydent Rosji, Dmitri Miedwiediew otrzymał z rąk prawosławnego patriarchy Moskwy Cyryla I Order Aleksandra Newskiego. Zwierzchnik Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego wręczył to wysokie odznaczenie 3 lutego na Kremlu „za zasługi w utrzymaniu tradycji duchowej i kulturalnej”, poinformował Patriarchat Moskiewski.

Patriarcha podziękował prezydentowi w sposób szczególny za rozpoczęcie w roku 2009 w trybie eksperymentalnym nauki religii w szkołach oraz za rozbudowę duszpasterstwa wojskowego.

Ceremonia odbyła się w czasie spotkania głowy państwa z uczestnikami obradującego w Moskwie synodu biskupów Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego. Miedwiediew z uznaniem podkreślał przede wszystkim przekazywanie przez Kościół prawosławny wartości oraz jego zaangażowanie społeczne.

Rosyjski Kościół Prawosławny jest „największą i najbardziej wpływową instytucją publiczną w nowoczesnej Rosji”, stwierdził Miedwiediew. Jednocześnie prosił, aby w dalszym ciągu występować „w interesie pokoju między narodami i religiami”.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama