Obradowała Komisja ds. Dialogu między Episkopatem a Polską Radą Ekumeniczną.
W Warszawie obradowała Komisja ds. Dialogu między Polską Radą Ekumeniczną (PRE) a Konferencją Episkopatu Polski (KEP). Spotkaniu współprzewodniczyli: bp Jacek Jezierski (przewodniczący Zespołu KEP ds. Kontaktów z Polską Radą Ekumeniczną) i bp Andrzej Malicki z Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego (prezes PRE).
Wymieniono informacje na temat ekumenicznych wydarzeń ostatnich miesięcy. Omówiono kontakty z Polskim Forum Chrześcijańskim. Strona katolicka zaprosiła Kościoły należące do PRE do włączenia się w proces synodalny w Kościele katolickim, zapoczątkowany przez papieża Franciszka. Zapoznano się z przygotowaniami do 11. Zgromadzenia Ogólnego Światowej Rady Kościołów w Karlsruhe (31.08.-8.09.2022) oraz do spotkania jego europejskich delegatów, które odbędzie się w Warszawie w dniach od 25 do 27 lutego 2022 roku. Obie strony omówiły też przebieg 5. Ekumenicznej Pielgrzymki dla Sprawiedliwości Klimatycznej z Zielonej Góry do Glasgow, która odbyła się od 14 sierpnia do 29 października br. Wysłuchano informacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego o możliwości ordynacji kobiet na prezbitera od 1 stycznia 2022 roku.
Ze strony Polskiej Rady Ekumenicznej w zebraniu uczestniczyli: bp Karol Maria Babi (Kościół Starokatolicki Mariawitów), ks. Doroteusz Sawicki reprezentujący abp. Abla (Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny) i ks. Grzegorz Giemza, dyrektor biura PRE. Z ramienia Kościoła rzymskokatolickiego obecni byli: biskupi Andrzej Czaja i Andrzej Siemieniewski oraz ks. Sławomir Pawłowski SAC.
Obchodzony od 1968 wspólnie przez Kościół katolicki i pozostałe Kościoły i wyznania chrześcijańskie na całym świecie w dniach 18-25 stycznia Tydzień Powszechnych Modlitw o Jedność Chrześcijan w roku 2022 będzie przebiegać pod hasłem: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon” (Mt 2,12). Centralne Nabożeństwo Ekumeniczne odbędzie się w prawosławnej katedrze św. Marii Magdaleny w Warszawie w niedzielę 23 stycznia 2022 roku – początek o godz. 17.00.
W ramach kampanii w dniach 18-24 listopada br. zaplanowano ok. 300 wydarzeń.
Podczas liturgii odczytano Przesłanie Soboru Biskupów z okazji 100-lecia autokefalii.
W Białymstoku odbył się z tej okazji koncert dzieł muzyki cerkiewnej w wykonaniu stuosobowego chóru.