W Meksyku zamordowano kapłana

Ciała ks. Joségo Guadalupe Rivasa Saldañi i innej, niezidentyfikowanej jeszcze osoby znaleziono na ranczo w gminie Tecate w stanie Baja California. Od 2018 r. to już piąty zabity kapłan w tym kraju.

Znany był wszystkim jako ojciec Pepe Lupe. Miał 58 lat i był proboszczem kościoła św. Judy Tadeusza, szefem Domu Migranta im. Matki Bożej z Guadalupe w Tecate oraz doradcą Charyzmatycznego Ruchu Odnowy w archidiecezji Tijuana.

O wydarzeniu poinformowała Agencja Fides. "Z raportu Narodowej Agencji Śledczej wynika, że oba ciała nosiły ślady przemocy" - pisze "Avvenire", największy włoski dziennik katolicki. "Policja poinformowała również, że w ciągu pierwszych 5 miesięcy tego roku w samej gminie Tecate popełniono 28 brutalnych morderstw. Organy ścigania nadal prowadzą dochodzenia i, jak dotąd, nikogo nie aresztowano".

Tymczasem społeczność katolicka w Tekane jest przerażona, a archidiecezja Tijuana i jej arcybiskup Francisco Moreno Barrón przesłali kondolencje rodzinie i wszystkim parafianom, łącząc się w modlitwie o życie wieczne dla kapłana, który w archidiecezji służył ponad 25 lat.

José Guadalupe Rivas Saldaña, zwany ojcem Pepe Lupe, urodził się 10 grudnia 1964 r. w Torreón Coahuila w Meksyku, jako czwarte z 10 dzieci w rodzinie. Został wyświęcony na kapłana 29 października 1994 r. w archidiecezji Tijuana. Wcześniej był proboszczem kościoła Dobrego Pasterza w stolicy diecezji. W kapłaństwie przeżył ponad 27 lat, a 6 lipca ubiegłego roku został szefem Domu Migranta w Tecate.

Katolickie Centrum Multimedial poinformowało, że o. Pepe Lupe był piątym zamordowanym kapłanem w Meksyku od 2018 roku.

«« | « | 1 | » | »»