Łódź: Odsłonięto tablicę poświęconą bp. Cieślarowi

W Łodzi odsłonięto pamiątkową tablicę poświęconą Mieczysławowi Cieślarowi, zastępcy biskupa Kościoła ewangelicko-augsburskiego w Polsce, który w kwietniu ub. roku zginął tragicznie w wypadku samochodowym pod Łodzią.

W poniedziałek 28 marca biskup obchodziłby swoje 61. urodziny.

Cieślar wracał przed rokiem do Łodzi z Warszawy, gdzie w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego odprawił nabożeństwo w zastępstwie tragicznie zmarłego w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem ks. generała brygady Adama Pilcha, który pełnił obowiązki Naczelnego Kapelana Wojskowego Kościoła ewangelicko-augsburskiego w Polsce.

W samochód, którym jechał bp Cieślar uderzyło inne auto. Duchowny poniósł śmierć na miejscu. Kierowca wypadku został zatrzymany.

Mieczysław Cieślar urodził się 28 marca 1950 roku w Wiśle. 2 września 1973 roku został ordynowany, a 1 maja 1996 roku konsekrowany na biskupa. W 1996 roku został biskupem Diecezji Warszawskiej i proboszczem parafii Ewangelicko-Augsburskiej św. Mateusza w Łodzi. Był również zastępcą biskupa Kościoła ewangelicko-augsburskiego w Polsce oraz wykładowcą Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej.

Tablicę, która zawisła wewnątrz świątyni pod wezwaniem św. Mateusza, ufundowali parafianie.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama