Znak „bliskości duchowej i braterstwa"

W najbliższy poniedziałek w trakcie uroczystości obchodów 71. rocznicy zbrodni katyńskiej, biskup smoleński Pantelejmon wręczy przedstawicielowi Kościoła w Polsce kopię ikony Matki Bożej Smoleńskiej. Ikonę odbierze bp Józef Guzek, Biskup Polowy WP.

W poniedziałek 11 kwietnia w Smoleńsku i Katyniu odbędą się uroczystości z okazji 71. rocznicy zbrodni katyńskiej. Odbędą się one z udziałem prezydentów Polski Bronisława Komorowskiego i Rosji Dmitrija Miedwiediewa. Polskiej delegacji towarzyszyć będzie Biskup Polowy WP Józef Guzek.

W trakcie uroczystości prawosławny biskup smoleński i wiaziemski Pantelejmon przekaże Kościołowi rzymskokatolickiemu w Polsce kopię ikony Matki Bożej Smoleńskiej na znak „bliskości duchowej i braterstwa naszych narodów”. Ikonę odbierze bp Józef Guzek, Biskup Polowy WP. Zostanie ona przewieziona do Polski i umieszczona w godnym miejscu.

W odpowiedzi na ten dar Kościoła Prawosławnego – powiedział KAI bp Stanisław Budzik – Kościół z Polski ofiaruje w późniejszym terminie Rosyjskiemu Kościołowi Prawosławnemu kopię ikony Matki Bożej Częstochowskiej. Data uroczystości nie została jeszcze ustalona.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.