Cerkiew proponuje herbatę i książki zamiast wódki i narkotyków

Młodzi Rosjanie chętni do pogłębienia życia duchowego będą mogli zamienić wódkę, środki odurzające i taniec na herbatę i dyskusje o przeczytanych książkach w nocnych klubach zakładanych przez rosyjską Cerkiew - podał we wtorek Reuters za rosyjskimi mediami.

"To koncepcja klubu dla ludzi, którzy są zainteresowani czytaniem, dyskutowaniem, myśleniem i kontaktami z innymi ludźmi" - oświadczył cytowany przez rosyjskie media szef Departamentu Współpracy Cerkwi ze Społeczeństwem protojerej Wsiewołod Czaplin.

"Naprawdę nocny klub to niekoniecznie miejsce, gdzie panuje rozpusta, pijaństwo i narkomania" - zaznaczył duchowny, dodając, że takie inspirowane przez Cerkiew kluby mogłyby być otwarte nawet do 5 rano, jak większość rosyjskich lokali rozrywkowych.

Prawosławie w Rosji to religia dominująca, a znaczenie Cerkwi rośnie od czasu upadku w r. 1991 oficjalnie ateistycznego Związku Radzieckiego. Zabiegi rosyjskiego Kościoła prawosławnego o zwiększenie swego wpływu na edukację i życie świeckich wywołują jednak krytykę ze strony grup obrońców praw człowieka i mniejszości religijnych. 20 mln rosyjskich muzułmanów to jedna siódma populacji Rosji.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama