Plaga porwań kapłanów w Nigerii

Do kolejnego uprowadzenia doszło w środę. Porwano ks. Basilio Gbuzuo i do tej pory porywacze nie nawiązali z diecezją Onitsha w stanie Anambra żadnego kontaktu.

O sprawie jako pierwsza poinformowała Agencja Fides. W komunikacie diecezji napisano, że do porwania doszło przy obwodnicy Eke Nkpor-Obosi ok. godz. 8 rano w środę 15 maja. Ksiądz Gbuzuo jest rezydentem w parafii Świętej Trójcy w Ogidi. Arcybiskup Valerian Okeke, metropolita archidiecezji Onitsha, poprosił wiernych i ludzi dobrej woli o modlitwę w intencji jak najszybszego uwolnienia kapłana.

Rzecznik miejscowej policji stanowej zapewnił, że rozpoczęto poszukiwania księdza i jego porywaczy oraz przesłuchano niektórych naocznych świadków porwania.

„Ksiądz Gbuzo to już kolejna ofiara na długiej liście księży, zakonników i zakonnic porwanych w Nigerii” – pisze „Avvenire”, największy włoski dziennik katolicki.

W lutym kard. Luis Antonio Tagle, proprefekt Sekcji ds. Pierwszej Ewangelizacji i Nowych Kościołów Partykularnych Dykasterii ds. Ewangelizacji, oraz jej sekretarz – nigeryjski arcybiskup Fortunatus Nwachukwu – wyrazili solidarność dykasterii z miejscowym Kościołem i ludnością Nigerii w związku ze „zjawiskiem, które wymknęło się spod kontroli”, jakim są porwania w tym kraju.

«« | « | 1 | » | »»