Spalił teksty biblijne, bo są zbyt brutalne

Anglikański duchowny z Walii Geraint ap Iorwerth spalił podczas happeningu fragmenty Pisma Świętego, które – jego zdaniem – są zbyt brutalne – informuje agencja idea.

Za pretekst posłużyła 400. Rocznica powstania Biblii Króla Jakuba, najbardziej rozpowszechnionego tłumaczenia Pisma Świętego w krajach anglojęzycznych. – Literacka jakość tekstu nie może odwracać uwagi od tego, że niektóre teksty biblijne przedstawiają brutalnego i odpychającego Boga – argumentuje duchowny.

Performance duchownego wzbudził protesty, jednak nie takich rozmiarów, gdy palono Koran. W sprawę zaangażował się ordynariusz anglikańskiej diecezji Bangor ks. bp Andy John, który zapowiedział wszczęcie procesu kanonicznego. – Uczucia wielu chrześcijan zostały obrażone. Nie można wyrywać z Biblii tekstów, które nam się nie podobają. Często właśnie teksty te w sposób szczególny stawiają nas przed wyzwaniami wiary – zaznaczył biskup.

Tymczasem ks. Iorwerth powiedział mediom, że czuje się urażony tym, iż ktoś mógłby pomyśleć, że służy tak brutalnemu Bogu.

***

Spalił teksty biblijne, bo są zbyt brutalne   Informacja pochodzi z portalu Ekumenizm.pl

Serdecznie dziękujemy za zgodę na zamieszczenie jej w naszym serwisie

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.