Porządek dzienny naszych stosunków dwustronnych nie przewiduje wizyty papieża Franciszka w Rosji. W naszym Kościele wielu biskupów, księży i wiernych nie jest przygotowanych na przyjęcie go – oświadczył metropolita wołokołamski Hilarion, przewodniczący Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego (OWCS).
W wystosowanym do wiadomości publicznej liście brat Alois, przeor wspólnoty z Taizé, wyjaśnia, że wydarzenia, które miały miejsce w okresie od lat pięćdziesiątych do lat osiemdziesiątych dotyczą trzech różnych braci. Sprawa została zgłoszona do francuskiej prokuratury.
Z dniem 1 czerwca 2019 r. weszła w życie uchwała Synodu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP sprzeciwiająca się tolerowaniu wszelkich form przemocy i wykorzystywania seksualnego, które mogły lub mogą występować w Kościele.
... a nie tylko upamiętnieniem historycznej wizyty Jana Pawła II.
Papieskiej pielgrzymce do Rumunii towarzyszy ogromna radość oraz wielki entuzjazm, a także duch braterstwa pomiędzy zgromadzonymi.
Pozytywnie zaskakuje też życzliwość zarówno władz Rumunii, jak i patriarchy Daniela – zauważa ks. Stanisław Kucharek, proboszcz w Nowym Sołońcu na Bukowinie Rumuńskiej.
Proces ekumeniczny w Rumunii ma silne oparcie w postawie wiernych obu Kościołów – zauważa pochodzący z Rumunii polski kapłan Stanisław Kucharek.
To było właściwie kilka spotkań: z patriarchą Danielem, Synodem Rumuńskiego Kościoła Prawosławnego i większą grupą wiernych w prawosławnej katedrze.
Papież Franciszek pozdrowił mieszkańców Rumunii, kraju, do którego w najbliższy piątek uda się z trzydniową pielgrzymką. W specjalnym przesłaniu podkreślił, że przybędzie do tego pięknego i gościnnego kraju, jako pielgrzym i brat.
Stolica Apostolska zacieśnia współpracę ze Światową Radą Kościołów również na polu dialogu międzyreligijnego. W Genewie ogłoszono wspólną deklarację pod tytułem: „Wychowanie do pokoju w wieloreligijnym świecie: perspektywa chrześcijańska”.