Ekumeniczny Maraton Biblijny
Ekumeniczny Maraton Biblijny
Tegoroczny maraton potrwa od niedzieli 19 maja do poniedziałku 20 maja
MAREK PIEKARA /GN

Światło i moc

Brak komentarzy: 0

pd /GOŚĆ NIEDZIELNY

GOSC.PL

publikacja 06.05.2013 08:00

Już wkrótce Ekumeniczny Maraton Biblijny.

Tegoroczny Ekumeniczny Maraton Biblijny potrwa od niedzieli 19 maja do poniedziałku 20 maja. Będzie się on odbywał w krakowskim kościele św. Idziego przy ul. Grodzkiej.

Ekumeniczny Maraton Biblijny – czyli dwudziestoczterogodzinna publiczna lektura Pisma Świętego – jest organizowany przez Duszpasterstwo Ekumeniczne Archidiecezji Krakowskiej, Krakowski Oddział Polskiej Rady Ekumenicznej oraz Międzywydziałowy Instytut  Ekumenii  i  Dialogu  UPJPII  już  po raz piąty.

Maraton łączy w sobie dwie inicjatywy − Ekumeniczne Dni Biblijne, odbywające się od wielu lat pod patronatem Towarzystwa Biblijnego w Polsce, oraz Tydzień Biblijny, zainicjowany w 2009 roku przez Dzieło Biblijne im. bł. Jana Pawła II.

Organizatorzy zachęcają do udziału w maratonie w charakterze lektora (przez 10 minut) bądź słuchacza Biblii wszystkich, którzy szukają w Słowie Bożym światła i mocy.

Informacje i zgłoszenia: Międzywydziałowy Instytut Ekumenii i Dialogu UPJPII, tel. 12 430-07-50, e-mail: mied@upjp2.edu.pl.

Pierwsza strona Poprzednia strona Następna strona Ostatnia strona

Reklama

Reklama