Niższe podatki dla instytucji religijnych

Mimo kryzysu gospodarczego rząd Ukrainy obniżył obciążenia podatkowe dla tamtejszych Kościołów i organizacji wyznaniowych. Nowa uchwała zrówna ich daninę dla państwa z tą, jaką wpłacają w urzędach podatkowych zwykli obywatele.

Wcześniej identyczną decyzję podjął gabinet Julii Tymoszenko, ale po zmianie rządu w Kijowie wycofano się z rozwiązań korzystnych dla Kościołów. Obecna ukraińska uchwała powraca do decyzji byłej premier. W parlamencie za redukcją podatków dla instytucji religijnych optowała międzypartyjna komisja wspierająca duchowość, moralność i zdrowie Ukraińców. Los ustawy monitorowała również tamtejsza rada Kościołów i związków wyznaniowych.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PODATKI, UKRAINA

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.