Mormoni z pomocą świąteczną na Mazurach

Paczki żywnościowe a także książki, gry i zabawki otrzymają w sobotę i niedzielę mieszkańcy mazurskiej wioski Zełwągi koło Mikołajek. Akcję pomocy świątecznej od 10 lat prowadzą Mormoni.

Jak powiedział PAP organizator akcji Marcin Kulinicz paczki żywnościowe otrzymają potrzebujące rodziny z dziećmi. "Zawartość paczek będzie tak dobrana, aby wzbogacić świąteczny stół. Do każdej paczki dodane będą indywidualne życzenia na ręcznie robionych kartkach od wiernych kościoła" - podkreślił.

Do Zełwąg Mormoni przywiozą także kilkaset książek, gier i zabawek dla dzieci, podarowanych przez wspierających akcji mieszkańców Warszawy. Trafią one do biblioteki i klubu przedszkolaka prowadzonego w tej miejscowości.

Inicjatorami akcji są wyznawcy Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, znani jako Mormoni oraz Stowarzyszenie Oświatowo - Kulturalne Zełwągi, które siłami wolontariuszy prowadzi we wsi centrum kulturalne w budynku dawnej szkoły.

Mormoni są obecni w Zełwągach od lat 20-tych XX w.: wówczas we wsi powstała gmina kościelna, a z czasem miejscowość stała się jedynym miejscem w Europie, gdzie większość mieszkańców była Mormonami.

Członków Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich nie ma już dziś w okolicy, lecz od 10 lat wspierają poprzez akcję pomocy świątecznej mieszkańców mazurskiej wsi.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.