Ekumeniczny kierunek: Ukraina

Polski etap 11. edycji akcji charytatywnej „Prezent pod choinkę” został zakończony. W poniedziałek 5 grudnia z Dzięgielowa na Ukrainę wyjechał tir wyładowany 5 184 prezentami, w tym aż 255 przygotowanymi jako wirtualne prezenty.

Prezenty trafią do dzieci w 26 miejscowościach m.in. w: Charkowie, Odessie, Petrodolinie, Dnietropietrowsku, Lwowie, Borysławiu, Jałcie, Berdiańsku i Symferopolu. Będą rozdawane w kościołach, domach dziecka, szkołach, przedszkolach, świetlicach środowiskowych, szpitalach, internatach, wśród rodzin ubogich i dotkniętych kalectwem, a także, w tym roku po raz pierwszy, w poprawczaku dla chłopców. Akcja ma charakter ekumeniczny – zarówno przygotowujący prezenty, jak i obdarowane dzieci są przedstawicielami różnych wyznań chrześcijańskich.

– W przygotowanie prezentów włączyły się w tym roku także osoby z Czech i Niemiec. W czasie trwania akcji dwie pary młode (jedna w Polsce, druga w Niemczech), poprosiły swoich gości weselnych, by zamiast kwiatów przynieśli im maskotki, gry i artykuły szkolne, a potem dostarczyły otrzymane rzeczy do Dzięgielowa i mogliśmy z nich przygotować prezenty – mówi Mariola Fenger, koordynator krajowy. 

W przebiegu akcji pomagało ponad 60 koordynatorów lokalnych. Zwożenie i przygotowywanie prezentów do transportu trwało ponad trzy tygodnie i było możliwe dzięki pomocy dużej grupy wolontariuszy.
 

Centrum Misji i Ewangelizacji i Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, serdecznie dziękują wszystkim ofiarodawcom, wolontariuszom i koordynatorom w Polsce.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama