Kim Dzong Il szanował prawosławie?

Przedstawiciel Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych (OWCS) patriarchatu, protojeriej Nikołaj Bałaszow, złożył Północnej Korei wyrazy współczucia w związku ze śmiercią Kim Dzong Ila i podziękował za jego „postawę szacunku wobec prawosławia”.

Według Cyryla władze powinny z większym zaufaniem odnosić się do obywateli i współdziałać ze społeczeństwem w prowadzeniu dialogu, który pomoże przezwyciężyć nieporozumienia. Patriarcha przywołał przykład męczenników XX wieku, którzy przelali krew po to, żeby jej nie przelewać w chwili obecnej. Zapewnił o swojej modlitwie w intencji jedności i pokoju społecznego.

Z kolei protojeriej Nikołaj Bałaszow wystąpił z kuriozalnym oświadczeniem, w którym wyraził wdzięczność zmarłemu dyktatorowi Korei Północnej, jak się wyraził, za „jego szacunek wobec Kościoła prawosławnego”. Kim Dzong Il zainicjował wybudowanie w Phenianie cerkwi Trójcy Przenajświętszej i utworzył Prawosławny Komitet KRLD. Szkoda, że przedstawiciel patriarchatu moskiewskiego zapomniał o prześladowaniach ludzi wierzących w tym kraju, z których wielu dążenie do wiary przypłaciło życiem.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.