Berlin odlicza godziny

W Berlinie trwają ostatnie przygotowania do Europejskiego Spotkania Młodych, organizowanego przez ekumeniczną wspólnotę z Taizé.

Tuż przed oficjalnym rozpoczęciem do stolicy Niemiec przyjechało blisko 1500 wolontariuszy. Nawiązując do tegorocznego motto spotkania przełożony wspólnoty brat Alois powiedział, że „żadne społeczeństwo nie ostoi się bez zaufania. Ważne, by wiedzieć, gdzie jest źródło tego naszego zaufania.”

W wywiadzie dla agencji informacyjnej KNA brat Alois powiedział, że „spotkanie ma pomóc również berlińczykom, którzy są daleko od Kościoła. Ma im dodać nadziei na przyszłość, że aktualne problemy gospodarcze i społeczne nie mogą ich przytłoczyć.”

Do tych właśnie berlińczyków dotarli już pierwsi goście z zagranicy. W wielu parafiach już w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia w liturgiach wzięły udział grupy młodych ludzi z różnych krajów europejskich. W halach Targów Berlińskich trwają ostatnie przygotowania, zawieszane są typowe dla wspólnoty Taizé pomarańczowe i czerwone dekoracje, ustawiane ikony i organizowane punkty zbiorowego żywienia.

Od jutra do niedzieli 1 stycznia ok. 30 tys. młodych ludzi z różnych kontynentów spotykać się tam będzie na wspólnej modlitwie i rozważaniach proponowanych przez braci z Taizé. Oprócz tego na terenie Targów Berlińskich przewidziane są spotkania tematyczne, takie jak rozmowy o wierze i twórczości, zaangażowaniu społecznym i politycznym chrześcijan oraz tworzeniu zjednoczonej Europy. Wcześniej, przed południem, młodzież spędzać będzie czas na modlitwie porannej i na spotkaniach w małych grupach w goszczących ją parafiach.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.