Bo Bóg jest jeden

Już 18 stycznia rozpocznie się w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan, tym razem pod hasłem „Przemienieni przez zwycięstwo Jezusa Chrystusa”.

W ramach obchodów zaplanowano 8 nabożeństw i spotkań, których gospodarzami będą Kościoły różnych wyznań z całej diecezji.

Tydzień Jedności jest wydarzeniem ekumenicznym, w którym oprócz wiernych z Kościoła rzymskokatolickiego wezmą udział m.in. wierni z parafii: ewangelicko-metodystycznej, ewangelicko-augsburskiej, prawosławnej oraz grekokatolicy.

W przeddzień rozpoczęcia obchodów parafia katolicka pw. Krzyża Świętego w Koszalinie organizuje Dzień Judaizmu. Nabożeństwa ekumeniczne odbywać się będą m.in. w Pile, Słupsku, Koszalinie, Darłowie. Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy 25 stycznia nabożeństwo ekumeniczne w parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Darłowie pod przewodnictwem biskupa Pawła Cieślika.

Wydarzeniami towarzyszącymi będą Ekumeniczne Koncerty Kolęd. Pierwszy odbędzie się 22 stycznia w parafii pw. Krzyża Świętego, a drugi 27 stycznia w parafii prawosławnej pw. Zaśnięcia NMP w Koszalinie.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| EKUMENIZM

 • trup
  19.01.2012 14:36
  sądzę , że ważnym jest aby chrześcijanie zrozumieli podstawową sprawę - Bóg jest jeden - i jest to ten sam Bóg dla chrześcijan , żydów czy też muzułmanów . jako katolicy mamy pełne poznanie prawdy polegającej na tym , iż Bóg jest trójjedyny - Bóg Ojciec , Syn Boży i Duch Święty i razem stanowią jedną całość .dlatego mówiąc wierzymy w Boga wyznajemy tę właśnie prawdę . inne religie wyznające również jedynego Boga nie mają pełni poznania , ale modląc się do Jedynego Boga modlą się również do Trzech istoto Boskich jako jedynego Boga - nie wiedząc o tym .
  zrozumienie tego może nam pełniej odnieść się do wspólnych modlitw , ale również do ujrzenia w człowieku będącego żydem lub muzułmaninem - człowieka wierzącego w jedynego Boga .
  dlatego mam nadzieję , że nadejdzie czas iż we wspólnych modlitwach zasiądą razem chrześcijanie , żydzi i muzułmanie oraz inni wyznający Jedynego Boga .
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.