Ekumeniczne nieszpory

W kaplicy błogosławionej Bolesławy Lament w Białymstoku 23 stycznia odbyły się nieszpory ekumeniczne.

Wieczornej modlitwie Kościoła przewodniczył ks. dr Marian Strankowski. W nabożeństwie udział wzięły udział siostry zakonne z wielu białostockich zgromadzeń, osoby świeckie zrzeszone we wspólnocie Rodziny Misyjnej Błogosławionej Bolesławy Lament oraz alumni Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku.
    
W homilii ks. Strankowski powiedział m.in.; „Znaleźliśmy się dziś w miejscu szczególnym – przy Apostołce ekumenizmu – błogosławionej Bolesławie Lament. (…) Już sama nazwa - Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, wskazuje, że nie nasz ludzki aktywizm jest tu najważniejszy, lecz że pojednanie jest Bożą łaską. Dzięki wspólnej modlitwie stajemy się sobie bliżsi. My, jako ludzie żyjący w środowisku wielowyznaniowym, mamy szczególne zadanie w budowaniu jedności, w wytrwałym zabieganiu o pojednanie”.
    
Warto zaznaczyć, że modlitwy o jedność chrześcijan odbywają się w tym miejscu co miesiąc.
 

«« | « | 1 | » | »»
 • Ewa
  29.01.2012 15:15
  Małe sprostowanie: nieszpory o jedność chrześcijan są śpiewane w tym miejscu co tydzień, w każdy czwartek.
  Siostry misjonarki zainicjowały obchody tygodnia modlitw o jedność chrześcijan w tym mieście. Było to przed 46 laty w 1966 roku zaraz po zakończeniu Soboru Watykańskiego II.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.