Ikona Matki Bożej Częstochowskiej wyruszyła na Wschód

W poniedziałek rano kopia Ikony Matki Bożej Częstochowskiej, poświęcona i przyłożona do oryginału podczas uroczystej Mszy św. w sobotę 28 stycznia na Jasnej Górze, wyruszyła na Wschód

Metropolita Wołokomski Hilarion, reprezentujący Patriarchę Aleksja II, jako przedstawiciel Oddziału Spraw Zagranicznych Cerkwi Prawosławnej Patriarchatu Moskiewskiego, przysłał list do Komitetu Przygotowawczego Peregrynacji Ikony z pozdrowieniem i poparciem tej inicjatywy.

Poniżej treść tego listu w wersji przetłumaczonej na język polski.

Moskwa, 27 stycznia 2012 roku
Do członków międzynarodowego komitetu akcji
„Wschód i Zachód w obronie życia”

Drodzy Bracia i Siostry!
Dziękuję Wam za przesłaną informację o planowanym spotkaniu przedstawicieli ruchów obrony rodziny i życia nienarodzonych dzieci w Częstochowie, w czasie którego zaplanowane jest przekazanie ikony Matki Bożej Częstochowskiej przedstawicielom komitetu organizacyjnego oraz przygotowanie pielgrzymki-rajdu w sprzeciwie wobec aborcji.

We współczesnym świecie ludzie coraz częściej czynią swoim celem uzyskanie materialnego dobrobytu, a rodzina i dzieci, niestety, nierzadko są traktowane jak dodatek do samorealizacji. Mam nadzieję, że pielgrzymka – rajd stanie się wkładem w dzieło ochrony życia i wzmocnienia rodzinnych wartości. Życzę pomocy Bożej w Waszym błogosławionym rozpoczęciu tego dzieła.

Z poważaniem
Przedstawiciel Oddziału Kontaktów Zagranicznych Patriarchatu Moskiewskiego
Metropolita Wołokomski Hilarion
 

«« | « | 1 | » | »»