Abp Jeremiasz o zmianie sposobu finansowania Kościoła

Abp Jeremiasz, Przewodniczący Polskiej Rady Ekumenicznej, obawia się, że po zmianie sposobu finansowania Kościołów, z racji przekształcenia Funduszu Kościelnego, pogorszy się sytuacja Kościoła prawosławnego.

W Warszawie odbyło się dzisiaj spotkanie, podczas którego omawiano bieżące stosunki między państwem a Kościołami i innymi związkami wyznaniowymi, w tym kwestie finansowe.

„Trzeba postawić pytanie, czy państwo potrafi wychować młode pokolenia tak, by one były ofiarne, serdeczne, zdolne do pracy na rzecz innych, i czy państwo będzie stać na prowadzenie wielu różnych instytucji, które teraz prowadzą Kościoły, z pewnością o wiele taniej niż to mogą robić instytucje państwowe czy zakładane przez inne organizacje” – stwierdził prawosławny arcybiskup.

Prezes Polskiej Rady Ekumenicznej powiedział, że dzisiejsze spotkanie traktuje jako początek dyskusji nt. finansowania Kościołów w Polsce.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.