Chrystus a nie mamona jest źródłem życia

O tragedii współczesnego świata, który wyrzeka się Chrystusa i na próżno szuka nieśmiertelności w dobrach materialnych, pisze patriarcha ekumeniczny z Konstantynopola w przesłaniu na Wielkanoc. Prawosławni będą ją obchodzić w najbliższą niedzielę.

Bartłomiej I zaznacza, że we współczesnym świecie żądza dóbr materialnych jest tak wielka, iż uzasadnia ona zabijanie czy pozbawianie innych ludzi podstawowych środków do życia. Ci, którzy tak postępują, skazują się jednak na wieczną śmierć – ostrzega duchowy zwierzchnik prawosławia.

Hierarcha przypomina, że źródłem nieśmiertelności jest jedynie zmartwychwstały Chrystus. Ten, kto jest z Nim zjednoczony, żyje również po śmierci, pozostaje w komunii z żyjącymi, wspomaga ich radą i modlitwą. Takie jest doświadczenie prawosławia – pisze Bartłomiej I. Zachęca on zatem wszystkich wiernych, aby nie ufali dobrom materialnym, lecz trwali w jedności z Chrystusem i naśladowali Go, pomagając zwłaszcza tym, którzy zostali pozbawieni środków do życia. Warto zauważyć, że najbliższymi adresatami orędzia patriarchy są prawosławni Grecy, którzy bardzo dotkliwie doświadczają skutków kryzysu gospodarczego.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.