Kościół Wschodni czeka

W domach wiernych Kościoła prawosławnego i greckokatolickiego trwają przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Zgodnie z kalendarzem juliańskim dziś (14 kwietnia) obchodzą Wielką Sobotę. W cerkwiach odbywają się czuwania przy Grobie Pańskim.

Mówi ks. Lubomir Worchacz, proboszcz parafii prawosławnej w Legnicy.Po porannych nabożeństwach wierni święcą pokarmy na stół wielkanocny. Nie może zabraknąć sera, wędliny, soli, chrzanu i oczywiście jajek oraz chleba.W Wielką Sobotę wierni ponownie przychodzą do cerkwi prawosławnej, by wziąć udział w uroczystej liturgii, podczas której ikona przedstawiająca złożenie Jezusa do grobu wnoszona jest na ołtarz.Święta Zmartwychwstania Pańskiego w regionie legnickim obchodzi niemal pół tysiąca wiernych Kościoła prawosławnego i ponad tysiąc greckokatolickiego.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.