Nie pogłębiać konfliktu w Sudanie

Wspólną troskę z powodu eskalacji konfliktu zbrojnego między Sudanem i Sudanem Południowym wyraziły Światowa Rada Kościołów (WCC) i Panafrykańska Konferencja Kościołów (AACC).

Wezwały one obydwie strony konfliktu do podjęcia koniecznych wysiłków, by uniknąć dalszego pogarszania się sytuacji w tym rejonie świata.

Ekumeniczne organizacje apelują o wzajemne poszanowanie integralności terytorialnej każdego z państw. Niezbędne wydaje się natychmiastowe zawieszenie broni, zwłaszcza w rejonie spornego granicznego miasta Heglig, gdzie w walkach zginęło ostatnio kilkaset osób. Wzywają także rząd Kenii oraz przedstawicieli różnych organizacji afrykańskich i międzynarodowych do wzmożenia wysiłków dyplomatycznych mogących powstrzymać eskalację tego konfliktu i ogromne straty ludzkie, jakie z sobą niesie.

Światowa Rada Kościołów i Panafrykańska Konferencja Kościołów zapewniają wspólnoty chrześcijańskie Sudanu o swojej łączności i solidarności w modlitwie. Deklarują też nieustanną gotowość do udzielenia niezbędnego wsparcia Sudańskiej Radzie Kościołów w działaniach na rzecz pokoju i pojednania między mieszkańcami obydwu zwaśnionych państw.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.