Luterański duchowny rozda 150 piłek

Ponad 150 piłek przekaże uczestnikom ekumenicznego nabożeństwa w intencji Euro 2012 luterański ksiądz ze Szczyrku Jan Byrt. Jak powiedział, futbolówki na ten cel ofiarowali m.in.: legendarny piłkarz Gerard Cieślik, Adam Małysz i prezydent Bronisław Komorowski.

"Wszystkie piłki opatrzone są autografami. W środę - od mistrza olimpijskiego w boksie Mariana Kasprzyka - otrzymałem kolejne. Obiecali je także piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała" - powiedział ksiądz. Piłki ofiarowali także eurodeputowani, parlamentarzyści, wojewoda śląski, starostowie bielski i cieszyński, prezydent Bielska-Białej oraz burmistrzowie z Wisły, Ustronia i Szczyrku.

Duchowny rozda piłki po nabożeństwie, które zostanie odprawione 10 czerwca. Wierni różnych wyznań będą się modlili o godne chrześcijańskie zachowanie kibiców i wspaniałą rywalizację podczas piłkarskich mistrzostw Europy. "Chcemy podziękować Bogu za przygotowania do imprezy, a zarazem poprosić o godne, chrześcijańskie zachowanie naszych kibiców jako gospodarzy i o błogosławioną rywalizację. () Będziemy się modlić o bożą miłość wśród zawodników, jak i kibiców" - powiedział.

Luterański duchowny ze Szczyrku znany jest z niekonwencjonalnych pomysłów. Na stokach rozdawał narciarzom Biblię. Kierowcy otrzymywali nalepki na samochody promujące wiarę w Boga. Z jego inspiracji przy Białym Krzyżu w Beskidzie Śląskim stanęły kamienne tablice z wykutym dekalogiem. Wzniósł ołtarz na jednym z beskidzkich szczytów. Przy kościele tworzy ogród, który upamiętni przypadającą w 2017 roku 500. rocznicę Reformacji. Zapraszał gości z zagranicy, którzy za darmo uczyli dzieci języka angielskiego. Zimą rozdaje używane narty.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama