Patriarcha Cyryl na Cyprze

Czterodniową wizytę na Cyprze rozpoczął patriarcha Moskwy i Wszechrusi Cyryl. Zwierzchnik rosyjskiego prawosławia spotkał się z tamtejszym duchowieństwem i wiernymi oraz wziął udział w posiedzeniu miejscowego synodu.

Na lotnisku w stolicy Cypru Nikozji patriarchę moskiewskiego oczekiwali: arcybiskup Nowej Justyniany i całego Cypru Chryzostom II, członkowie miejscowego synodu prawosławnego oraz ambasadorzy Rosji i Ukrainy na Cyprze, Wiaczesław Szumski i Borys Humeniuk. Patriarcha odwiedził siedzibę arcybiskupa Cypru oraz uczestniczył w uroczystym posiedzeniu Synodu Prawosławnego Kościoła Cypru. Modlił się i złożył wieńce przy pomniku bohaterów ruchu wyzwolenia Cypru od kolonializmu i okupacji tureckiej. Pod koniec dnia planowana jest wizyta Cyryla w żeńskim monasterze św. Heraklida biskupa Tamassos, gdzie odprawi nabożeństwo wieczorne.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.