"Tu chodzi o miłość"

Pod hasłem "Tu chodzi o miłość" rozpoczął się w sobotę w Dzięgielowie na Śląsku Cieszyńskim 63. Tydzień Ewangelizacyjny, organizowany przez Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce. To jedno z największych wydarzeń ewangelizacyjnych w kraju.

"Oczywiście tu chodzi o miłość Pana Boga do człowieka, bo to podstawa. Ale też o naszą wzajemną relację, bo bez niej trudno żyć" - wyjaśnił koordynator kampanii ewangelizacyjnych luterańskiego Centrum Misji i Ewangelizacji Paweł Gumpert.

Podczas Tygodnia w różnej formie prezentowane będą tematy dotykające przede wszystkim relacji międzyludzkich i wiary chrześcijańskiej. Zaplanowano wykłady, seminaria, warsztaty, cykle społeczne, spotkania i koncerty. Uczestnicy spotkają się między innymi z kanadyjską wykładowczynią Doris Schulte i polskimi teolożkami Anną Olek i Dorotą Fenger.

Zajęcia poprowadzą wolontariusze: duchowni, nauczyciele, psychologowie, pedagodzy, teolodzy, lekarze oraz studenci różnych kierunków. Program imprezy został przygotowany z myślą o wszystkich grupach wiekowych, także o najmłodszych. "Chcę dotrzeć do dzieci przez wzbudzanie ich naturalnej ciekawości, proponując interesujący sposób przekazu oraz metody aktywizujące, dzięki którym nie znudzą się, a spotkanie stanie się dla nich ciekawym przeżyciem" - powiedziała Anna Olek.

Wieczory w Dzięgielowie wypełni muzyka. Zagrają między innymi zespół "Cześć", Robert Kasprowicz, Gabi Gąsior i Holy Noiz. W piątek 13 lipca wystąpi Teatru Exodus 3.14 z Warszawy ze spektaklem "Hairetikos, czyli zdolny do wyboru", w reżyserii Jerzego Latosa.

Wykłady i koncerty odbywają się w olbrzymim namiocie, który może pomieścić prawie 2 tys. uczestników. W Tygodniu uczestniczy co roku kilka tysięcy osób; są to przede wszystkim młodzi luteranie, ale także członkowie innych Kościołów chrześcijańskich. Oprócz wykładów, seminariów i warsztatów, na program Tygodnia składają się także występy artystyczne.

W Polsce jest około 70 tysięcy luteran, z czego około połowa na Śląsku Cieszyńskim. Diecezja Cieszyńska Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego jest najliczniejszą w Polsce. Na świecie jest ponad 70 milionów luteran.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama