Biskupi obradują

Refleksje po wizycie Cyryla I w Polsce i podpisanym Przesłaniu do Narodów Polski i Rosji, inicjatywy związane z Rokiem Wiary i podsumowanie I-go Kongresu Nowej Ewangelizacji są głównymi tematami obrad polskich biskupów na Jasnej Górze.

W jednodniowym spotkaniu uczestniczą przedstawiciele Rady Stałej Episkopatu Polski i biskupi diecezjalni.

Zdaniem bp Andrzeja Czai z Opola, członka Rady ds. ekumenizmu „Przesłanie do Narodów Polski i Rosji” podpisane między katolikami i prawosławnymi ma wielką wymowę i jest nam dziś bardzo potrzebne.Podczas obrad biskupi ponownie omówią temat dotyczący zarządzania finansami Kościoła. Ks. Józef Kloch przypomina, że powstaje specjalny dokument, który będzie regulował te kwestie. - Nie chodzi tu jednak o zmianę w finansowaniu Kościoła - podkreślił rzecznik Episkopatu.

O godz. 17.00-tej biskupi obradujący na Jasnej Górze wezmą udział w procesji maryjnej z archikatedry do Sanktuarium inaugurującej obchody święta Matki Bożej Jasnogórskiej.

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.