Chrześcijanie apelują do muzułmanów

Zwierzchnicy chrześcijańscy w Kenii domagają się stanowczej reakcji liderów muzułmańskich i władz państwowych na poniedziałkowy atak na cztery kościoły protestanckie w portowym mieście Mombasa.

Jego sprawcami byli młodzi islamiści oburzeni śmiercią radykalnego imama Abouda Rogo, powiązanego z międzynarodowym terroryzmem. „Kenijska Rada Kościołów domaga się od muzułmańskich liderów jednoznacznego potępienia ataku na chrześcijańskie miejsca kultu oraz poskromienia swych wiernych. Incydenty te świadczą o głęboko zakorzenionej nienawiści do chrześcijan” – napisał pastor Peter Karanja, sekretarz generalny rady. Ostrzega on również kenijskie władze, by nie lekceważyły tego rodzaju wydarzeń, gdyż stanowią one zamach na praworządność.

Z kolei katolicki metropolita Mombasy abp Boniface Lele apeluje, by z poniedziałkowych zajść nie wyciągać zbyt daleko idących wniosków. Potraktujmy je jako odosobniony przypadek, za którym stoi w istocie garstka ludzi. Nie pozwólmy im naruszyć pokojowego współistnienia chrześcijan i muzułmanów, które w Kenii ma długą tradycję – oświadczył abp Lele.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama