Bomba w siedzibie arcybiskupa Aleppo

Syryjczycy są już wycieńczeni przeciągającą się wojną domową, coraz więcej rodzin myśli o emigracji – alarmuje dyrektor Caritas Syria bp Antoine Audo

W przekonaniu chaldejskiego biskupa Aleppo mieszkańcy tego miasta są już u granic wytrzymałości. Od trzech miesięcy znajdują się pod ostrzałem, bez środków do życia. Zamknięte są szkoły, a w szpitalach brakuje lekarstw – mówi bp Audo. Zaznacza jednak, że jest też świadkiem wspaniałych gestów solidarności między najbardziej potrzebującymi.

Zacięte walki między siłami rządowymi i rebeliantami nie oszczędzają budynków kościelnych. Ostatnio wysadzono w powietrze wejście do siedziby melchickiego arcybiskupstwa Aleppo. Jeden z kapłanów został ciężko ranny.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie... Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.