Patriarcha Cyryl wzywu do dialogu

Przebywający z wizytą w Izraelu patriarcha moskiewski i całej Rusi Cyryl wezwał w niedzielę do wzmocnienia dialogu między religiami - informuje AFP.

"W obecnych czasach, w których coraz więcej ludzi odchodzi od wiary i tradycji, szczególnej wagi nabiera wzmacnianie powiązań między ludźmi wierzącymi" - powiedział patriarcha po spotkaniu z naczelnym rabinem sefardyjskim Izraela Szlomo Amarem.

Patriarcha Cyryl dodał, że "dzisiaj, kiedy tylu ludzi sądzi, że najważniejsza w życiu jest wolność i porzucenie swych przekonań, ważne jest zachowanie wartości moralnych" - dodał.

Patriarcha spotkał się też z naczelnym rabinem aszkenazyjskim Jonahem Metzgerem, z którym omówił sytuację w Afryce i na Bliskim Wschodzie oraz z premierem Izraela Szimonem Peresem.

Społeczność chrześcijańska w Izraela przeżywa w ostatnich latach trudny okres. Liczba chrześcijan maleje. Wielu z nich wyjeżdża podając jako powody brak perspektyw na trwały pokój i ostateczne porozumienie z Palestyńczykami, problemy z łączeniem rodzin, bezrobocie i narastanie nastrojów ekstremistycznych zarówno w Izraelu jak i w Autonomii Palestyńskiej.

Patriarcha moskiewski i całej Rusi rozpoczął w piątek sześciodniową historyczną wizytę w Ziemi Świętej, pierwszą od swojego wyboru w 2009 r., na zaproszenie Teofila III, greckoprawosławnego patriarchy Jerozolimy .

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.