BBC się modli

Niegdyś stawiana za wzór BBC podupada. Skandal pedofilski ze zmarłym już słynnym prezenterem w roli głównej, publikacja nieprawdziwych oskarżeń polityka Partii Konserwatywnej o pedofilię – to ostatnie afery, które wstrząsnęły stacją. Już wcześniej była ona krytykowana za antychrześcijańskie uprzedzenia.

Teraz jednak, gdy sytuacja w firmie stała się wyjątkowo nieciekawa, dziennikarze BBC rozpoczęli modlitwę w jej intencji. Andrew Graystone, szef jej działu kościelnego zorganizował w ostatni czwartek publiczne spotkanie modlitewne i poprosił o odmawianie następującej modlitwy:

"Boże, który przemówiłeś do świata u zarania jego dziejów i pozostajesz z nami do dziś;

Dziękujemy Ci za stację BBC, za jej bogate dziedzictwo, za żywotność, którą wnosi ona w życie tego narodu.

Dziękujemy Ci za jej publicystów, producentów, nadawców i dziennikarzy i za wszystkich, którzy pracują dla organizacji.

Dziękujemy ci za ich kreatywność i umiejętności techniczne, za ich przywiązanie do wysokich standardów produkcji.

Przyznajemy, że czasami popełniamy błędy i modlimy się o szybki powrót na drogę prawdy.

Prosimy, żeby wszyscy pracujący dla BBC w swej pracy wykazywali się mądrością, jednością, zrozumieniem i zdolnością osądu.

Niech nadal będą oni głosem bezradnych, wyzwaniem dla potężnych; niech będą dostawcami wiedzy dla niepewnego i zagubionego świata.

Pomóż im osiągnąć najwyższe standardy profesjonalizmu, zwłaszcza, gdy budżet jest napięty, czas nagli, a konkurencja wzrasta.

Niech mają siłę, by stawić czoła pokusom przyjmowania konsensusu, wygłaszania zbyt prostych wniosków, folgowania uprzedzeniom.

Pomóż nam, którzy czytamy, oglądamy, słuchamy i pracujemy dla BBC, odgrywać naszą rolę w społeczeństwie z mądrością, tak by prawda i piękno zawsze były znakami rozpoznawczymi naszej korporacji.

Ofiarujemy tę modlitwę w Imię Tego, który przyniósł Dobrą Nowinę, pokazał się jako Prawda i oddał Samego Siebie za świat w potrzebie."

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BBC

Pobieranie...
 • tomek
  18.11.2012 09:50
  BBC sie...modli? Toz to szczyt braku profesjonalizmu...:)
 • AG
  18.11.2012 11:31
  Niektórych ludzi dopiero krytyczna sytuacja skłania do modlitwy.

  To przecież niedziwne, że BBC się kończy. I bardzo dobrze. Nawet Anglicy nie chcą jej oglądać, bo wiedzą, że rzeczywistość wygląda inaczej niż pokazują to na antenie tej stacji. Taki tamtejszy TVN.

  Pamiętacie newsy przed i w trakcie Euro 2012? Reportaże w stylu "Stadiony nienawiści". Teksty o "kraju z historią rasizmu" i wywiady na tle obozowych drutów i wagonu na bocznicy Birkenau? O tym, że z Polski wrócicie w trumnach itp...

 • gość
  18.11.2012 17:42
  "Dobrą Nowinę"?
  Hmm, myślałem, że żydzi nie uznają Dobrej Nowiny, ale może chazarzy z BCC już nie chcą być żydami i teraz staną się katolikami?
 • JacekNowak
  18.11.2012 18:10
  Fajna, ale nazbyt rozbudowana ta modlitwa. Jeśli mógłbym coś poradzić ludziom z BBC, to jest modlitwa znacznie prostsza. Zaczyna się ona od słów "Ojcze nasz".
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.