Kolejna masakra chrześcijan w Nigerii

15 chrześcijan zostało zamordowanych w wiosce Musari w północnowschodniej Nigerii. Ofiarom skrępowano ręce, a następnie poderżnięto gardła.

Mordu dokonano bez wątpienia z pobudek religijnych. Okolica, gdzie miał on miejsce, jest zamieszkała w większości przez muzułmanów. Doszło do niego blisko miejscowości Maiduguri, gdzie znajduje się centrum dowodzenia bojówek islamskiej sekty Boko Haram.

Z zebranych na miejscu informacji wynika, że napastnicy wdarli się do domu chrześcijan w czasie, gdy ofiary spały. Lokalne władze mówiły wpierw o pięciu lub siedmiu zabitych i o dwóch atakach, także w miejscowości Maiha, czego jednak oficjalnie nie potwierdzono. Policja aresztowała trzech mężczyzn podejrzanych o dokonanie masakry. Zabezpieczono także broń i amunicję.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BOKO HARAM

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.