Wyraz bólu i solidarności

Metropolita Hilarion Ałfiejew z patriarchatu moskiewskiego, stojący na czele Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych, przesłał abp. Wacławowi Depo wyrazy solidarności z duchowieństwem i wiernymi Kościoła w Polsce.

List nawiązuje do profanacji jasnogórskiej Ikony, do której doszło przed miesiącem, 9 grudnia ub. r.

„Ten wyraz bólu i solidarności w modlitwie jest dla nas wielkim darem dla jedności Kościoła, dla jedności wiary – zaznaczył metropolita częstochowski. – Mówi on również o zagrożeniach, które idą ze strony współczesnej cywilizacji, które są dziwnie przeciwne Ewangelii. Dlatego metropolita Hilarion widzi to również w kategoriach wspólnego działania na rzecz ocalenia wartości, które dla nas są wartością życia”.

Abp Depo podkreślił również, że siostrzany Kościół prawosławny uczy nas prawdziwego kultu obrazu, który jest kultem osoby, bo ikona nie jest tylko wizerunkiem, ale obecnością Tego, kogo przedstawia.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • Savonarola
  11.01.2013 02:07
  "Kościół prawosławny uczy nas prawdziwego kultu obrazu, który jest kultem osoby, bo ikona nie jest tylko wizerunkiem, ale obecnością Tego, kogo przedstawia."
  A kogo przedstawia obraz jasnogorski? Kto pozowal do tego obrazu? WIELKA TAJEMNICA WIARY?
  Obraz kobiety z dzieckiem na reku TAK NAPRAWDE wcale nie przedstawia Maryi,ani Jezusa, jest tylko wyobrazeniem jak mogla wygladac Maryja;dodajmy wyobrazeniem dosc luzno zwiazanym z rzeczywistoscia,bo Maryja-dziewica POCZELA z DUCHA SW. I URODZILA JEZUSA gdy BYLA NASTOLATKA, a ta kobieta z jasnogorskiego obrazu ma ok. 40 lat...Moze to babcia Jezusa z wnuczkiem na rekach???
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.