Rzeczpospolita różnorodna

W Pałacu Prezydenckim odbyło się świąteczno-noworoczne spotkanie przedstawicieli Kościoła prawosławnego z prezydentem Bronisławem Komorowskim i jego małżonką.

Zwierzchnik Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego w Polsce podkreślił, że społeczność prawosławna w naszym kraju od zawsze rosła, pracowała i walczyła za wspólną ojczyznę.

„Dzisiaj Europa, choć różnorodna, jest zjednoczona. Oby taką w swej różnorodności była Rzeczpospolita. Obecność prawosławia na jej ziemi świadczy, że zawsze taką była – mówił metropolita Sawa. – Jako zwierzchnik Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego zapewniam, że wspierać będziemy wszystkich, którzy będą pracować nad taką jednością. Jest to dziedzictwo naszych przodków i racja stanu dla przyszłych pokoleń”.

Zarówno metropolita, jak i prezydent podkreślali wagę sierpniowej wizyty w naszym kraju patriarchy Moskwy i całej Rusi Cyryla I.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.