Metropolita oddał Rolexa

Jeden z dostojników bułgarskiej Cerkwi prawosławnej, metropolita Płowdiwu Mikołaj podarował we wtorek swój zegarek marki Rolex jednej ze świątyń w Płowdiwie, by mogła zapłacić rachunek za prąd. Wartości zegarka nie podano, suma na rachunku to ok. 1500 euro.

Kościół pw. św. Mariny w Płowdiwie ogłosił, że metropolita ofiarował jeden z "rzadkich posiadanych przez niego przedmiotów", by świątynia mogła uiścić wysoki rachunek za styczeń. Termin zapłaty mijał we wtorek, rachunek opiewał na blisko 3 tys. lewów, czyli równowartość ok. 1500 euro.

Jeśli kwota uzyskana ze sprzedaży zegarka będzie wyższa, niż należność za prąd, pozostałe pieniądze będą przeznaczone na cele dobroczynne - dodaje bułgarski portal informacyjny novinite.com. Zaznacza on, że Rolex metropolity stał się już "słynny", a niektórzy dostojnicy bułgarskiej Cerkwi są krytykowani za wystawny tryb życia.

Wysokie rachunki za elektryczność za styczeń - niemal dwukrotnie wyższe w porównaniu z grudniem - wywołały w Bułgarii masowe protesty, które w rezultacie doprowadziły do dymisji rządu premiera Bojko Borysowa.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama